V práci, při úklidu, na procházce, při stěhování, cvičení, vaření, koupání, líbání, smíchu i trápení - nehet se vám zkrátka občas zlomí i při těch nejběžnějších činnostech a ani vy ani nevíte, jak se to mohlo stát. My to taky nevíme, ale zato víme, jak to spravit!
Zdroj obrázku: www.youtube.com
Narovinu - za lámavostí nehtů může stát více zlotřilých činitelů a neopatrnost nebo nedbalost, kdy si nehet zlomíte čistě silou, jsou jen špičkou ledovce téhle problematiky. A i proto si toto téma zasloužilo vlastní článek: 5 možných důvodů, proč se vám lámou nehty. Dnes jsme tu nicméně proto, abychom vám poradili, co dělat, když už se nehty zlámou a svět se rozpadá.
Opět žertujeme, i když péčí o nehty a ruce v Estelli žijeme, dobře víme, že zlomený nehet konec světa neznamená, ale stejně každé naštípnutí, nakřápnutí, ohnutí a úplné zlomení nehtu zamrzí a často i (mentálně i fyzicky) zabolí. Obzvlášť, když si své drápky pečlivě pěstujete…
Maya:
Oba následující návody vám pomohou především po kosmetické stránce. Pokud se váš nehet zlomil nebo praskl uprostřed lůžka a zranění tedy zasahuje do tkáně, jedná se o otevřenou ránu, hrozí, že vám celý nebo kus nehtu z lůžka takzvaně „sleze” nebo se vám pod nehtem udělala nevzhledná modřina, dělat si gel lakovou manikúru silně nedoporučuji. Tady je třeba zranění náležitě ošetřit a sledovat den po dni, týden po týdnu, jak se uzdravuje.
Úplné zlomení nehtu a jak ho zachránit
A teď je jeden kratší než zbytek. Co s tím?
Jasně, můžete utřít slzičku nad nesouměrnou délkou a trpělivě čekat, než nehet opět doroste a dožene ostatní. Jenže… Nehty rostou pomalu. Opravdu pomalu. Aby vám vyrostl celý nehet (z lůžka do kraje prstu / volného okraje), trvá to zhruba půl roku. PŮL. ROKU. Brrr.
Nebo můžete všech zbylých devět nehtů zkrátit, aby v tom zlomený chudák nebyl sám. Haha - to tak!
Takže hurá zachránit situaci!
- Pokud na nehtu máte gel lak, nejdříve jej náležitě odstraňte.
- Nehet je nyní čistý, přírodní. Vezměte manikúrní nůžky a zarovnejte s nimi ulomenou část.
- Pokračujte pilníkem a vše pěkně vyhlaďte, dle potřeby upravte tvar nehtu a ujistěte se, že po okrajích nehtu není žádná rýha nebo drobné zalomení. Neváhejte si před tím připomenout náš článek Jak správně pilovat přírodní nehty.
- Nehet a nehtovou kůžičku si připravte na aplikaci gel laku.
- Popadněte nehtové šablonky a naši bázi Hard Rock 5in1.
- Šablonku zasuňte pod volný okraj nehtu tak, aby směřovala rovně, souběžně s vaším nehtem a krásně na něj dosedala, takže mezi ní a spodkem nehtu nevznikla žádná mezera (také vám musí na prstu dobře držet). Pokud šablonku používáte poprvé, neváhejte si dopřát pár cvičných pokusů před finálním nasazením pod zlomený nehet.
- Na připravený nehet s šablonkou aplikujte vrstvu báze Hard Rock 5in1. Vrstva pokrývá celý přírodní nehet, tak jak jste zvyklí a přesahuje i na šablonku, kde nehet prodlouží.
- Vrstvu dejte vytvrdit do UV/LED lampy.
- Pokračujte druhou vrstvou báze, která nehet i přesah zesílí. Snažte se nejvíc materiálu mít na hřbetu a uprostřed nehtového lůžka. Směrem k okrajům a špičce by ho mělo být o něco méně, aby vaše nehty nevypadaly jako bambule. Navíc určitě nechcete riskovat, že se vám nový nehet znovu při první příležitosti zlomí, jen protože nebyl dostatečně silný a vyrovnaný.
- Prodloužený nehet dle potřeby zbruste pilníkem, aby délkou i tvarem kamarádil se zbylou devítkou. Nehet oprašte a s barevným gel lakem a lesklým topem dokončete manikúru.
Nalomený nehet a jak ho zachránit
Ano, tady se dá situace ještě zachránit! Nejdřív ale co nejkonstruktivněji zhodnoťte, jestli to má smysl…
- Nezachraňujte, pokud nalomení zabírá více než 30 % šířky nehtového lůžka. To už je lepší zlomený zbytek odstranit a raději řešit prodloužením, tak jak jsme popsali v první části článku Úplné zlomení nehtu a jak ho zachránit.
- Nehet se zalomil hodně blízko nehtového lůžka a zasahuje do tkáně. Au, au, tady si musíte dát pozor. Ano, můžete s pomocí gel laku zafixovat nalomený nehet a trpělivě čekat, dokud nehet dostatečně neodroste, abyste ho mohli ustřihnout a vše dorovnat podle prvního návodu Úplné zlomení nehtu a jak ho zachránit.
Musíte ale myslet na to, že aplikace gel laku obnáší použití tekutin, které by se neměly dostat do kontaktu s kůží nebo živou tkání, a že pod barevným gel lakem se vám jen těžko bude kontrolovat, co se s rankou děje. Raději tedy nehet ustřihněte, vše zahlaďte pilníkem a počkejte, než nehet trochu odroste a aplikace gel laku bude vhodná.
Vidíte jen malé nalomení někde z boku volného okraje nehtu? Pak doufám, že máte rádi čaj, protože teď je na něj ten správný čas!
Boston Estelli Tea Party
- Žádná krabička s čajem nemá na svém boku návod přípravy: „Pytlík rozstřihněte, čajové lístky vhoďte do vody a samotný pytlík si schovejte pro strejdu Příhodu.” A tím máme na mysli přesně tu příhodu - nebo spíš nehodu - kdy si nalomíte nehet. A přitom to zrovna tak tentokrát udělejte.
- Prázdný pytlík od čaje pořádně oklepejte a vyfoukejte, abyste ho zbavili čajové drtě a prachu.
- Pokud na nalomeném nehtu máte gel lakovou manikúru, pak se nedá nic dělat, starý gel lak musí před záchranou nalomeného nehtu pryč. Při odstraňování gel laku buďte šetrní a opatrní, ať si nalomení nezhoršíte.
- Nehet je nyní čistý, přírodní, takže si ho i nehtovou kůžičku připravte na aplikaci gel laku.
- Na zmatněný a odmaštěný nehet naneste v tenké vrstvě naši hypoalergenní podkladovou bázi a dejte ji vytvrdit do UV/LED lampy.
- Ustřihněte si čtvereček z čajového pytlíku, dostatečně velký na to, aby překryl nalomené místo a zároveň měl dostatečný přesah, kterým se „uchytí” na ploše nehtu.
- Kapku báze naneste na nalomené místo a pinzetou na nehet přiložte vystřižený čtvereček čajového pytlíku.
- Pytlík by měl nevytvrzenou bázi nasát, pěkně přilnout na nehet a překrýt prasklinu. Nebojte se mu v tom pomoci pinzetou nebo pomerančovým dřívkem.
- Správně umístěnou a vyhlazenou čajovou záplatu vytvrďte v UV/LED lampě a přes celý nehet přetáhněte ještě jednu vrstvu gel lakové báze, která dílo zapečetí, nehet zpevní a záplatu vyhladí.
- Můžete pokračovat barevnou vrstvou a dokončit manikúru, aby opravený nehet ladil s ostatními.
Zdroj obrázku: www.byrdie.com
Eva:
Čajový pytlík je skvělý, protože se jedná o velmi tenký, propustný a prodyšný materiál, který se na dočasnou nehtovou záplatu parádně hodí. Trik s čajovým pytlíkem není žádná novinka, nejčastěji ale tento návod najdete s použitím lepidla místo gel laku, což upřímně nedoporučuji. Hypoalergenní podkladový gel lak je oproti lepidlu podstatně šetrnější (méně toxický), dá se společně se zbytkem gel laku jednoduše odstranit a při pokládání čajové záplaty se s ním podstatně líp manipuluje.
Zajímalo by nás, jak zlomený nehet nejčastěji řešíte vy, jestli máte nějaký trik jak drápky zachránit nebo zkrátka ustřihnete, zapilujete a čekáte až vše doroste. Povídáme si s vámi na Instagramu, Facebooku i TikToku, tak nám neváhejte dát vědět, jestli vám tento článek pomohl zachránit svět! ????